Exekuce přes sms

Registr exekucí přes SMS a kde ho najít? Seznam výhod a nevýhod oproti klasickému registru

Než si objednáte výpis z registru exekucí přes SMS, tak si pozorně přečtěte, jaké limity má tento způsob kontroly a zda není lepší zvolit klasický registr exekucí. Výpis z registru exekucí pomocí smsky je určitě snadným způsobem, jak se dostat k exekučním informacím, ale zároveň má své nevýhody, které vám představíme. Registr exekucí s ověřenými daty a pro veřejnost naleznete například na www.kontrolaexekuce.cz.

Jaké informace obdržím z registru exekucí přes SMS

Především to bude základní seznam exekucí a jejich spisová čísla bez podrobností, které vám často řeknou nejvíce. Můžou zde chybět některé detailní informace, jako je adresa dlužníka, IČO, datum zápisu exekuce a další. 

Nejzásadnějším problémem takového výpisu exekucí přes SMS je ten, že nemáte automaticky přístup k detailním informacím, kde jsou uvedené dlužné částky, zda dlužník splácí, či nikoliv a příslušné kontakty na exekutory. To pak vede k tomu, že utratíte peníze za SMS výpis a jste nucení dohledat klasickou službu a zaplatit za výpis podruhé.

Kdy se může takový výpis hodit a kdy je naopak lepší zvolit klasický výpis, který obsahuje kompletní informace?

Potřebujete jen čísla exekucí? Pak může takový výpis z registru exekucí přes SMS stačit. Výhodu, kterou má, spatřujeme pouze v tom, že nepotřebujete bankovní účet. Nicméně existuje způsob, jak získat klasický výpis se všemi detailními informacemi i bez nutnosti platit přes účet nebo platební kartu.

Potřebujete všechny informace, především pak dlužné částky? Pro vás je tu klasický výpis z registru exekucí. Výpis exekucí je narozdíl od smsky ve formátu PDF a můžete s ním následně pracovat. Pokud ho potřebujete někomu zaslat do emailu, není nic snazšího. Nakonec i těm, kteří exekuce nemají a potřebují potvrzení, poslouží skvěle PDF výpis z registru exekucí.

Kde získáte klasický výpis z registru exekucí, když nemáte bankovní účet nebo platební kartu?

Ke kompletnímu výpisu na www.kontrolaexekuce.cz má přístup každý, i bez účtu nebo platební karty. Výhodou je, že je vše bez registrace a kontrolovat lze kohokoliv. Jak tedy takový výpis získat? Poradíme vám nejsnazší způsob.

Vyplníte údaje ke kontrole a zvolíte platební metodu bankovním převodem:

  • údaje, které vám přijdou do emailu, opíšete na poště do složenky typu A
  • požádáte známého, někoho z rodiny, aby platbu uhradil za vás, a přepošlete mu údaje k platbě z emailu
  • zajdete na pobočku banky a tam peníze složíte, v tomto případě máte výsledek ihned

Jak vidíte, existuje více způsobů, jakým je možné plnohodnotný výpis i bez bankovního účtu získat. Při platbě platební kartou máte samozřejmě výsledek ihned.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *