Dlužníci online

Dlužníci online, vše co potřebujete vědět

Dlužníci online – kde je najít? Odpovědí je tzv. registr dlužníků online, do kterého je možné nahlédnout například přes ověřenou službu jako je DluznickyRegistr.cz. Co v takovém online registru najdete? Předně okamžitý výpis bez registrace s přehledem aktuálních dluhů/exekucí.

Dlužníci online a co vše se dozvíte

Bylo by skvělé, kdyby existovalo jedno místo, kam zadáte jméno, datum narození dlužníka a online by se vám vše zobrazilo, bohužel takto snadné to není. Je více míst, kde můžete pátrat, nicméně většina je se souhlasem dlužníka samotného. Veřejná služba, kterou jsme zmínili, je jediná oficiální, kde vám ke kontrole stačí údaje dlužníka.

K informacím, které můžete zjistit online z dlužnického registru, patří informace z insolvencí a exekucí, tedy dluhy, které jsou oficiálně evidovány a ověřitelné. Tyto dluhy ve výpisu uvidíte a k nim i patřičné částky k datu zápisu. Dále také můžete najít pravidelně splácené částky a další detailní informace, včetně kontaktu na příslušné exekutory.

Jaké údaje potřebujete k prověření dlužníků online?

Předně je dobré znát celé jméno a datum narození, v případě společnosti je pak nutné znát IČO. Pokud neznáte datum narození dlužníka, ale víte, že podniká, pak můžete datum narození dohledat přes jeho IČO v živnostenském rejstříku. V živnostenském rejstříku do prvního pole “subjekt” zadáte alespoň příjmení, v lepším případě celé jméno, a dohledáte osobu. U této osoby pak bude celé datum narození, které je třeba pro kontrolu dlužníka.

Již znáte celé jméno a datum narození dlužníka, nebo IČO společnosti? Pak můžete přistoupit k samotné kontrole dlužníka, a to tak, že na adrese www.dluznickyregistr.cz vyplníte povinná pole ke kontrole a po uhrazení výpisu vám přijde výsledek do emailu.

Dlužníci online a výpis zdarma

Napadlo vás, jak je to s cenou za takový výpis, je-li možné ho získat zdarma? Bohužel – tato varianta neexistuje. Ceny za prověření jsou dané vyhláškou a tedy nelze očekávat výpis zdarma. Některé podvodné služby na výpis zdarma dlužníků online lákají, ale nakonec zaplatíte více než u prověřených služeb, a navíc pravděpodobně za zcela bezcenný výpis a informace.