Seznam lidí v exekuci

Seznam lidí v exekuci k nahlédnutí

Hledáte-li seznam lidí v exekuci, pak základním předpokladem pro správnou lustraci je znalost celého jména, data narození, nebo rodného čísla. V případě, že se jedná o právnickou osobu (kontrolovat lze samozřejmě také i firmy), pak je nutné IČO. Bez unikátního identifikátoru, kterým zmíněné údaje jsou, nemusíte najít konkrétního člověka a dostanete nesprávné informace.

Co seznam lidí v exekuci obsahuje a co v něm naopak nenajdete

Seznam lidí v exekuci nebo-li exekuční registr je takový seznam, kde se v případě existující exekuce ukáže záznam na danou osobu nebo firmu. Tyto exekuce jsou stále probíhající, jelikož seznam exekucí neobsahuje záznamy exekucí, které jsou již ukončené (uhrazené).

Nejdůležitější informací, kterou najdete v detailu každé exekuce, je především dlužná částka, spojení na exekutora a další detailnější informace, které příslušný exekutor zapsal. Samozřejmostí jsou pak datum zápisu a soud, který o zápisu exekuce rozhodl. 

Co v seznamu exekucí nenajdete, jsou pak informace o exekucích (výkonech rozhodnutích) vedených soudy, orgány státní správy a samosprávy, finančními institucemi nebo zdravotními pojišťovnami.

Jaký seznam lidí v exekuci vybrat a který je ten oficiální?

Existuje pouze jeden oficiální seznam exekucí, a to registr exekucí, ze kterého doporučujeme čerpat informace. Vše ostatní jsou často podvodné služby či absolutně nerelevantní informace, tyto služby pak z lidí tahají osobní údaje za nejasným účelem.

Služba, která poskytuje oficiální výpisy, je pak ExekučníRegistr.cz, kde obdržíte platný výpis.

Je lustrování v seznamu lidí v exekuci za poplatek? Koho můžu kontrolovat?

Lustrace, nebo chcete-li kontrola lidí v seznamu exekucí, je zpoplatněna na základě vyhlášky ministerstva, tedy kterékoliv pochybné služby říkající opak důrazně nedoporučujeme. Dalším nesporným důvodem je přirozená bariéra, aby každý nekontroloval každého.

Nicméně žádná jiná omezení, koho můžete kontrolovat, nejsou, stačí do seznamu lidí v exekuci zadat potřebné údaje a od rodinného příslušníka, přes známého nebo i prodejce auta můžete zkontrolovat anonymně prostě kohokoliv, což je velká výhoda ExekučníhoRegistru.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *