rejstřík dlužníků

Výpis z rejstříku dlužníků bez registrace

Pokud potřebujete okamžitý výpis z rejstříku dlužníků, není nic snazšího než využít některé ze služeb, které tuto možnost nabízejí. V prvé řadě doporučujeme DlužnickýRegistr.cz, kde najdete všechny potřebné informace s možností okamžitého výpisu, a to především bez registrace. Zkontrolovat přitom můžete kohokoliv.

Výpis z rejstříku dlužníků online a informace, které dostanete

S výpisem z rejstříku dlužníků získáte především seznam dluhů a exekucí, které jsou v tomto registru dlužníků zapsané. Mají přiřazené své číslo (tzv. spisová značka), které jednotlivé dluhy a exekuce rozlišuje. V každém spisu pak naleznete informaci o výši dlužné částky aktuální k datu zápisu. Také zde můžete najít podrobnější informace o úrocích a pravidelně splácených částkách.

Pokud chcete výpis z rejstříku dlužníků online, pak pravděpodobně nechcete vyplňovat složité formuláře, ty posílat poštou a čekat na výsledek. Naštěstí existují prověřené služby, které toto umí z pohodlí domova, a to je bez debat ta největší výhoda. Vypovídající hodnota a data jsou naprosto stejná a šetříte svůj drahocenný čas.

Kdy se jednotlivé dluhy nebo exekuce z výpisu odmažou?

Dluhy resp. exekuce jsou po zahájení řízení zapsány do registru, kde jsou vedeny do doby, než jsou takové dluhy zaplaceny. Následně jsou ve lhůtě smazány. Bohužel se stává, že k výmazu z registru dlužníků nedojde ve stanovené lhůtě (nejčastěji do 15 dní) a to může komplikovat život. Proto doporučujeme udělat si kontrolní výpis, zda bylo opravdu vše smazáno, a pokud ne, tak neprodleně kontaktovat příslušného člověka nebo exekutora, který za zápis nese odpovědnost, a požádat ho o okamžitý výmaz z registru dlužníků.

Výpis z rejstříku dlužníků online a poplatky

Oficiální služby, které poskytují výpis z rejstříku dlužníků, jsou vždy za poplatek. Nedoporučujeme tedy pátrat po výpisech z registru dlužníků zdarma, nic takového možné není. Poplatek za výpis je navíc v řádu stokorun, což je zcela zanedbatelné ve srovnání s tím, co vás může potkat, pokud dluhy nejsou řešeny (a to i jen z pouhé nevědomosti, že nějaké dluhy máte), nebo pokud třeba uzavřete smlouvu s někým, kdo se s dluhy potýká. Díky tomu, že veřejný registr dlužníků umožňuje zkontrolovat kohokoli – sebe, rodinné příslušníky, partnery, prodávajícího, potenciálního obchodního partnera…je možné těmto nepříjemným situacím snadno předcházet.