Seznam lidí v exekuci

Seznam exekucí podle jména a jak v něm hledat

Pokud hledáte seznam exekucí podle jména, pak je třeba myslet na to, že potřebujete znát nejen celé jméno, ale také datum narození. Datum narození je víceméně unikátní rozlišovací údaj, díky kterému můžete prověřit ať už sebe nebo kohokoli jiného.

Co takový seznam exekucí podle jména obsahuje

Jak už je zřejmé z názvu, seznam exekucí, nebo také evidence exekucí, obsahuje především výpis všech exekučních řízení, tedy pokud jsou na hledanou osobu nějaká vedena. Jde o aktuálně probíhající exekuční řízení, a proto jsou zapsaná v registru exekucí. Pokud dojde k zaplacení exekuce, pak se takový záznam ze seznamu exekucí odmaže ve stanovené lhůtě.

Další podrobné informace, které najdete v jednotlivém spisu, jsou dlužné částky, kontakty na exekutory, případně další informace, které exekutor zapsal v poznámce. Také zde najdete samozřejmě datum zápisu spisu do registru a příslušný soud, který o exekuci rozhodl.

Jaký seznam exekucí podle jména je ten správný

Existuje pouze jeden oficiální registr exekucí, ze kterého doporučujeme čerpat informace. KontrolaExekuce.cz je ověřenou službou, která zaručuje garantované informace, navíc dostupné online. Informace z jakýchkoli jiných zdrojů nejsou relevantní a důrazně varujeme před užitím neověřených služeb, které informace o dlužnících nabízejí.

Je nahlížení do seznamu exekucí zpoplatněno? Můžu kontrolovat koho chci?

Nahlížení do seznamu exekucí podle jména je zpoplatněno z několika důvodů. Jedním z nich je vyhláška, která cenu za využití této služby stanovuje. Dále se jedná též o společenský důvod – kdyby kontrola exekucí podle jména byla zdarma, pak by se lidé permanentně kontrolovali, a tedy se jedná o přirozenou bariéru, která brání nadužívání takové služby.

Jednou z největších výhod nahlížení do seznamu exekucí je fakt, že kontrolovat můžete kohokoliv – sebe, rodinné příslušníky, obchodní partnery… Tato služba navíc garantuje, že kontrola je anonymní a nikdo se nedozví, koho jste kontrolovali, tedy samozřejmě ani kontrolovaný subjekt. Důležité je také zmínit, že prověřit je možné také obchodní společnosti – k prověření vám pak postačí pouze IČO, které dohledáte ve veřejných registrech jakými jsou obchodní rejstřík nebo RŽP.