Výpis exekucí

Výpis exekucí přes SMS

Kde výpis exekucí přes SMS dostanete? Jak vyplnit žádost, co je k tomu potřeba a kolik to celé bude stát?

Obecně výpis exekucí pomocí SMS může být ten nejsnazší způsob, jak se dostat k výpisu z registru exekucí, ale zároveň nemusí být ten nejlepší pro vaše potřeby. Představme si proto jeho výhody a nevýhody a možné alternativy jako jsou klasické výpisy, které získáte například na KontrolaExekuce.cz.

Co takový SMS výpis obsahuje?

Do SMSky se toho samozřejmě tolik nevejde, proto výpis z registru exekucí v SMS obsahuje zpravidla základní informace, jako je počet exekucí a jejich spisové značky. Bohužel často není možné zakoupit detailní informace, kde zjistíte dlužné částky, kontakt na exekutora a další podrobnější informace, což standardně umožňuje klasický výpis přes webovou stránku.

Výhody

 • rychlost
 • nemusíte mít bankovní účet, stačí vám telefon

Nevýhody

 • výpis nemusí obsahovat všechny informace
 • nelze provádět dodatečné objednávky související s výpisem z SMS
 • s výpisem se špatně následně pracuje, pokud ho chcete přeposlat nebo má sloužit jako podklad pro další jednání
 • nelze uložit do PDF nebo jiného formátu

Co když ale nemám účet a chci klasický výpis?

V dnešní době je klasický výpis pohodlně dostupný a k jeho platbě nepotřebujete vlastnit bankovní účet, stačí vám pobočka jakékoliv banky, případně klasická poštovní poukázka. Uhradit za vás výpis z registru exekucí může také kamarád/známý. Nejrychlejším způsobem stále zůstává platba platební kartou, při níž máte výsledek ihned k dispozici.

Výhody

 • rychlost
 • nemusíte mít bankovní účet
 • možnost detailních informací jako jsou dlužná částka, kontakt na exekutora a další
 • možnost pracovat s výpisem ve formátu PDF

Nevýhody

 • v případě platby přes poštovní poukázku nebo bankovní převod čekáte až jeden pracovní den na výsledek

Kde a jak takový klasický výpis získám a naše doporučení

Výpis si uděláte prostřednictvím prověřené služby, kde zadáte jméno, příjmení, datum narození, nebo rodné číslo a po zaplacení platby vám odchází odkaz na výsledek do emailu. Kontrolovat můžete kohokoliv a z jakéhokoliv důvodu, vše je anonymní. Při volbě platební metody zvolíte tu, která vám nejvíc vyhovuje, například platební kartu. Výhodou této služby je, že máte v PDF výpisu možnost ověření platnosti informací, což se vám může hodit, pokud výpis posíláte třetí osobě.

V případě, že nemáte platební kartu nebo bankovní účet, můžete zvolit platební metodu “bankovním převodem”. Údaje k platbě vám přijdou do emailu, se kterými pak půjdete na poštu, kde vyplníte poštovní poukázku typu A.

Další a rychlejší varianta je zajít do pobočky příslušné banky s údaji k platbě, které obdržíte při objednávce, a peníze složit na účet. Po připsání platby vám okamžitě přijde výpis z registru exekucí do emailu.

Cena za výpis a výpis zdarma

Cena výpisu je dána vyhláškou, proto neztrácejte čas hledáním výpisu zdarma. Pokud totiž na nějakou službu s takovou nabídkou narazíte, často jde jen o podvodný registr, v němž po vás v dalším kroku začnou požadovat nesmyslný poplatek, navíc výměnou za zcela bezcenné informace.

2 názory na “Výpis exekucí přes SMS”

 1. Andrea Richterová

  Dobrý den, výpis pokud již nic nedluzim, je tedy prázdný, nebo obsahuje všechny zaplacené dluhy. Potřebuji vědět pro majitele mého pronájmu. Děkuji

  1. Pavel Dobřanský

   Dobrý den paní Richterová, pokud již nic nedlužíte a vše je zaplacené, tak dle vyhlášky exekutor musí vše odmazat do 15 dní od doby, kdy se tak stalo. Nicméně doporučujeme si po této době udělat kontrolní výpis. Často se stane, že exekutor svou povinnost nesplní a vy pak tzv. visíte v registru, i když máte vše v pořádku a může vám to komplikovat život.

Diskuse uzavřena.